Kirkolliskokouksen pappisedustajien vaali

Valituksi tulleiden henkilöiden nimet on lihavoitu

Ehdokkaat vaalilistoittain vertailuluvun mukaan järjestettynä

Lista

nimi

äänet

vertausluku

arvottu järjestys

I

5 Kinnunen Kari Pekka

30

169,00

I

8 Kotila Heikki Tapani

25

84,50

I

3 Aspinen Mika Antero

23

56,33

I

12 Sollamo Raija Tellervo

22

42,25

I

6 Korkalainen Samuli Heikki

16

33,80

I

10 Murtovuori Jussi Sakari

13

28,17

I

4 Kiilunen Katariina Anna Maria

10

24,14

I

2 Ahtiainen Anita Marjut

9

21,13

I

13 Valtonen Olli Johannes

7

18,78

I

7 Kotakorpi Marja Johanna

6

16,90

I

11 Petterson Juha Harri

5

15,36

I

9 Liljendahl Tarja Tuulikki

3

14,08

169

II

25 Tuominen Hans Henry Johannes

22

80,00

II

22 Perälä Matti Seppo

11

40,00

II

15 Antturi Arto Kai

9

26,67

II

18 Heltelä Marja Riitta

8

20,00

II

20 Mäkisalo Aino-Kaarina

6

16,00

II

14 Ansas Satu-Elina

5

13,33

a

II

16 Erkkilä Päivi Riikka

5

11,43

b

II

21 Naukkarinen Auvo Tapio

4

10,00

II

17 Halme Lasse Tapani

3

8,89

II

19 Keränen Janne Hermanni

3

8,00

II

23 Piira Hanna Kyllikki

2

7,27

II

24 Reina Riikka Eveliina

2

6,67

80

III

34 Simola Pertti Kalevi

34

112,00

III

31 Poutiainen Matti Ilmari

17

56,00

III

36 Vapaavuori Hannu-Poju

13

37,33

III

37 Vuento Sointu Anneli

10

28,00

III

35 Storhammar Riina Johanna

8

22,40

III

33 Ryhänen Timo Aulis

6

18,67

III

27 Heininen Kaisa Susanna

5

16,00

a

III

29 Palm Marika Pirta Susanna

5

14,00

b

III

32 Ronimus Hannu Tapio

4

12,44

a

III

26 Alatalo Leena Emma Kyllikki

4

11,20

b

III

30 Palola Veli-Jukka Kullervo

3

10,18

a

III

28 Kolari Miika Kristian

3

9,33

b

112

IV

39 Karimies Veikko Ilmari

16

42,00

IV

40 Lehtola Henri Kalervo

9

21,00

IV

38 Haapiainen Timo-Matti Johannes

7

14,00

IV

43 Vuorela Anitta Helena

6

10,50

IV

42 Veikkola Juri Jaska

2

8,40

a

IV

41 Mäkinen Auno Kari Olavi

2

7,00

b

42

Vaalin tulos vertailuluvun mukaan järjestettynä

Lista

nimi

äänet

vertausluku

I

5 Kinnunen Kari Pekka

30,00

169,00

III

34 Simola Pertti Kalevi

34,00

112,00

I

8 Kotila Heikki Tapani

25,00

84,50

II

25 Tuominen Hans Henry Johannes

22,00

80,00

I

3 Aspinen Mika Antero

23,00

56,33

III

31 Poutiainen Matti Ilmari

17,00

56,00

I

12 Sollamo Raija Tellervo

22,00

42,25

IV

39 Karimies Veikko Ilmari

16,00

42,00

II

22 Perälä Matti Seppo

11,00

40,00

III

36 Vapaavuori Hannu-Poju

13,00

37,33

I

6 Korkalainen Samuli Heikki

16,00

33,80

I

10 Murtovuori Jussi Sakari

13,00

28,17

III

37 Vuento Sointu Anneli

10,00

28,00

II

15 Antturi Arto Kai

9,00

26,67

I

4 Kiilunen Katariina Anna Maria

10,00

24,14

III

35 Storhammar Riina Johanna

8,00

22,40

I

2 Ahtiainen Anita Marjut

9,00

21,13

IV

40 Lehtola Henri Kalervo

9,00

21,00

II

18 Heltelä Marja Riitta

8,00

20,00

I

13 Valtonen Olli Johannes

7,00

18,78

III

33 Ryhänen Timo Aulis

6,00

18,67

I

7 Kotakorpi Marja Johanna

6,00

16,90

II

20 Mäkisalo Aino-Kaarina

6

16,00

III

27 Heininen Kaisa Susanna

5,00

16,00

I

11 Petterson Juha Harri

5,00

15,36

I

9 Liljendahl Tarja Tuulikki

3,00

14,08

III

29 Palm Marika Pirta Susanna

5,00

14,00

IV

38 Haapiainen Timo-Matti Johannes

7,00

14,00

II

14 Ansas Satu-Elina

5,00

13,33

III

32 Ronimus Hannu Tapio

4,00

12,44

II

16 Erkkilä Päivi Riikka

5,00

11,43

III

26 Alatalo Leena Emma Kyllikki

4,00

11,20

IV

43 Vuorela Anitta Helena

6,00

10,50

III

30 Palola Veli-Jukka Kullervo

3,00

10,18

II

21 Naukkarinen Auvo Tapio

4,00

10,00

III

28 Kolari Miika Kristian

3,00

9,33

II

17 Halme Lasse Tapani

3,00

8,89

IV

42 Veikkola Juri Jaska

2,00

8,40

II

19 Keränen Janne Hermanni

3,00

8,00

II

23 Piira Hanna Kyllikki

2,00

7,27

IV

41 Mäkinen Auno Kari Olavi

2,00

7,00

II

24 Reina Riikka Eveliina

2,00

6,67