Hiippakuntavaltuuston pappisjäsenten vaalin tulos

Ehdokkaat vaalilistoittain suhdeluvun mukaisessa järjestyksessä

Valituksi tulleet on lihavoitu

 Päivitetty taulukko

I Tulkaa kaikki

EhdokasÄänimääräVertauslukuArvottu
34 Hiilamo, Kirsi-Marja36217,000 
33 Heltelä, Marja Riitta29108,500 
45 Pöntinen, Hannu Matti2872,333 
41 Luodeslampi, Juha Veikko2054,250 
37 Korkalainen, Samuli Heikki1843,400 
42 Mäntylä, Laura Katariina1336,167 
38 Kosonen, Ulla Marja1231,000a
48 Viljanen-Pihkala, Anna-Maija1227,125b
36 Kantola, Satu Anneli1124,111a
44 Punkka, Anni Marjatta1121,700b
47 Varkki, Hannu Tapio8
20,45
 
43 Oksanen, Kirsi Susan7
18,75
 
35 Järvinen, Henri Juhani6
17,31
 
39 Käpylehto, Maria Karoliina5
16,07
a
40 Leverin, Laura Inkeri5
15,00
b
46 Ranta-aho, Anne-Maria4
14,06
 
    

II Kaikkien kirkko

EhdokasÄänimääräVertauslukuArvottu
49 Antturi, Arto Kai46174,000 
58 Simola, Pertti Kalevi3287,000 
51 Heininen, Kaisa Susanna1558,000 
52 Häkkänen, Martti Tapani1443,500 
54 Laajasalo, Teemu Olavi1334,800 
57 Ronimus, Hannu Tapio1229,000 
59 Sipola, Virpi Anneli1024,857 
56 Pakarinen, Jukka Veikko Tapani821,750 
50 Hakkarainen, Terhi Matilda719,333a
55 Norja, Leo Pentti Juhani717,400b
53 Koskinen, Virpi Johanna515,818a
61 Työrinoja, Pirjo Helena514,500b
60 Tuovinen, Tiia Susanna013,385 

 

Ehdokkaat vertausluvun mukaisessa järjestyksessä

 Päivitetty taulukko

ListaEhdokasÄänimääräVertausluku
I34 Hiilamo, Kirsi-Marja36,00225,000
II49 Antturi, Arto Kai46,00174,000
I33 Heltelä, Marja Riitta29,00112,500
II58 Simola, Pertti Kalevi32,0087,000
I45 Pöntinen, Hannu Matti28,0075,000
II51 Heininen, Kaisa Susanna15,0058,000
I41 Luodeslampi, Juha Veikko20,0056,250
I37 Korkalainen, Samuli Heikki18,0045,000
II52 Häkkänen, Martti Tapani14,0043,500
I42 Mäntylä, Laura Katariina13,0037,500
II54 Laajasalo, Teemu Olavi13,0034,800
I38 Kosonen, Ulla Marja12,0032,143
II57 Ronimus, Hannu Tapio12,0029,000
I48 Viljanen-Pihkala, Anna-Maija12,0028,125
I36 Kantola, Satu Anneli11,0025,000
II59 Sipola, Virpi Anneli10,0024,857
I44 Punkka, Anni Marjatta11,0022,500
II56 Pakarinen, Jukka Veikko Tapani8,0021,750
I47 Varkki, Hannu Tapio8,0020,455
II50 Hakkarainen, Terhi Matilda7,0019,333
I43 Oksanen, Kirsi Susan7,0018,750
II55 Norja, Leo Pentti Juhani7,0017,400
I35 Järvinen, Henri Juhani6,0017,308
I39 Käpylehto, Maria Karoliina5,0016,071
II53 Koskinen, Virpi Johanna5,0015,818
I40 Leverin, Laura Inkeri5,0015,000
II61 Työrinoja, Pirjo Helena5,0014,500
I46 Ranta-aho, Anne-Maria4,0014,063
II60 Tuovinen, Tiia Susanna0,0013,385