Hiippakuntavaltuuston maallikkojäsenten vaalin tulos

Ehdokkaat vaalilistoittain suhdeluvun mukaisessa järjestyksessä

Valituksi tulleet on lihavoitu

 

I Elävä kirkko kaupungissa

EhdokasÄänimääräVertausluku
101 Sahi, Timo Lauri Juhani31,509150,84
92 Kopponen, Lauri Tapani15,00775,42
102 Salmela, Kaija Tuulikki12,44850,28
104 Skyttä, Jorma Olavi10,38437,71
103 Salomaa, Pekka Arvo Johannes10,31530,17
93 Lanamäki, Antti Juhani8,29225,14
97 Nyström, Sirkku Kyllikki8,26121,55
99 Raike-Ojanen, Elina Päivikki8,23118,85
100 Reinilä, Laura Eeva Maaria6,58716,76
91 Kautonen, Saimi Kristiina6,51115,08
94 Leinonen, Helena Marianne6,17413,71
89 Eskola, Irja5,71512,57
106 Sävilammi, Hanna Elina3,99911,60
96 Nenonen, Lulu Aino Inkeri3,70810,77
105 Suontakanen, Tapio Johannes3,66610,06
107 Tiihonen, Tuomas Kristian3,6179,43
90 Harjunpää, Marika Mataleena2,2868,87
98 Piirainen, Leena Aino Kyllikki 1,6428,38
108 Virkkunen, Aarne Arto Kalevi1,3337,94
95 Marjamäki, Pipsa Lotta1,1507,54
   

II Sosialidemokraattiset srk-maallikot

EhdokasÄänimääräVertausluku
118 Vuori, Wiking Juhani Valdemar16,25584,44
115 Mölsä, Jouko Aulis14,17642,22
112 Kantola, Tarja Sinikka12,80428,15
109 Eriksson, Soile Johanna10,26121,11
116 Paavolainen, Sara Johanna6,76116,89
120 Ylänkö, Arja Katriina6,64214,07
110 Jalovaara, Ville6,21812,06
113 Kuisma, Risto Martti Antero3,30610,55
111 Järvinen, Jukka Pekka2,8269,38
117 Turkki, Päivi Helena2,6818,44
114 Kuntsi, Hanna Karoliina1,5667,68
119 Väisänen, Seppo Ilmari0,9417,04
   

III Vantaan avoin ryhmä

EhdokasÄänimääräVertausluku
123 Karhunen, Lea Anneli13,03561,42
121 Ahlroth, Riitta Helena8,34430,71
122 Balac, (Ansu) Anne-Sophie Madeleine7,07120,47
126 Nieminen, Taru Ella Sylvia7,00015,36
125 Lehto, Leena-Kaarina6,47512,28
130 Sippola, Matti Veikko5,44010,24
131 Tykkyläinen, Maiju Esteri4,3568,77
124 Kiviranta, Martti Tapani3,3097,68
129 Rantasalo, Joona Taneli2,8426,82
128 Pietarinen, Pertti Antero2,5506,14
127 Peltola, Lauri Juhana1,0005,58
   

IV Tulkaa kaikki

EhdokasÄänimääräVertausluku
139 Korhonen, Johanna Maria20,391162,45
138 Kari, Ville Markus17,08281,23
152 Weuro, Jaakko Aleksi14,49154,15
148 Saarela, Veronica Anna Patricia14,31740,61
142 Mithiku, Hanna Grete11,09032,49
147 Rämö, Eve Marjukka10,87827,08
133 Asikanius, Riitta Maila Hillevi10,02823,21
143 Nurmi, Hannu-Matias9,75120,31
151 Westerlund, Juha Raine9,59318,05
132 Ahokas, Lari Pekka Jaakkima6,61116,25
149 Tähkänen, Marika Pauliina5,93214,77
135 Huttula, Tapio Kalevi5,57213,54
144 Purovaara, Maksim4,88912,50
140 Löija, Pauli Juha4,38311,60
146 Rissanen, Laura Kaarina4,11110,83
137 Ingervo, Sirkku Ilona Maaria3,95310,15
150 Virtala, Timo Juhani3,5119,56
141 Maskulin, Nina Piritta2,9669,03
134 Harju, Eija Marja Liisa1,5338,55
145 Rantakari, Markus Ilari1,3728,12
136 Huuskonen, Miikka Johannes0,0007,74
   

V Elävä kirkko - avoin ja sitoutunut

EhdokasÄänimääräVertausluku
167 Reinikainen, Pekka Jussi24,044101,40
155 Halonen, Reino Matias16,25150,70
161 Mikkola, Jaakko Antti10,86133,80
162 Mäkimattila, Sari Maria10,05025,35
168 Saari, Anna-Leena9,10720,28
153 Araneva, Jari Juhani5,96616,90
166 Pynnönen, Heikki Juhani4,63514,49
159 Kuikanmäki, Kimmo Olavi3,65112,67
154 Hakkari, Tommi Gunnar Mikael3,56911,27
158 Koivula, Kaisa Helena3,29910,14
156 Ilmonen, Jari Aulis3,0329,22
163 Nissinen, Riitta Hannele2,6228,45
165 Puusa, Arto Ilmari1,8887,80
160 Laavi, Helena Johanna1,3657,24
157 Karhi, Kimmo Kalevi1,0566,76
164 Piitulainen, Seppo Tauno Olavi0,0006,34

 

Ehdokkaat vertausluvun mukaisessa järjestyksessä

 

ListaEhdokasÄänimääräVertausluku
IV139 Korhonen, Johanna Maria20,391162,45
I101 Sahi, Timo Lauri Juhani31,509150,84
V167 Reinikainen, Pekka Jussi24,044101,40
II118 Vuori, Wiking Juhani Valdemar16,25584,44
IV138 Kari, Ville Markus17,08281,23
I92 Kopponen, Lauri Tapani15,00775,42
III123 Karhunen, Lea Anneli13,03561,42
IV152 Weuro, Jaakko Aleksi14,49154,15
V155 Halonen, Reino Matias16,25150,70
I102 Salmela, Kaija Tuulikki12,44850,28
II115 Mölsä, Jouko Aulis14,17642,22
IV148 Saarela, Veronica Anna Patricia14,31740,61
I104 Skyttä, Jorma Olavi10,38437,71
V161 Mikkola, Jaakko Antti10,86133,80
IV142 Mithiku, Hanna Grete11,09032,49
III121 Ahlroth, Riitta Helena8,34430,71
I103 Salomaa, Pekka Arvo Johannes10,31530,17
II112 Kantola, Tarja Sinikka12,80428,15
IV147 Rämö, Eve Marjukka10,87827,08
V162 Mäkimattila, Sari Maria10,05025,35
I93 Lanamäki, Antti Juhani8,29225,14
IV133 Asikanius, Riitta Maila Hillevi10,02823,21
I97 Nyström, Sirkku Kyllikki8,26121,55
II109 Eriksson, Soile Johanna10,26121,11
III122 Balac, (Ansu) Anne-Sophie Madeleine7,07120,47
IV143 Nurmi, Hannu-Matias9,75120,31
V168 Saari, Anna-Leena9,10720,28
I99 Raike-Ojanen, Elina Päivikki8,23118,85
IV151 Westerlund, Juha Raine9,59318,05
V153 Araneva, Jari Juhani5,96616,90
II116 Paavolainen, Sara Johanna6,76116,89
I100 Reinilä, Laura Eeva Maaria6,58716,76
IV132 Ahokas, Lari Pekka Jaakkima6,61116,25
III126 Nieminen, Taru Ella Sylvia7,00015,36
I91 Kautonen, Saimi Kristiina6,51115,08
IV149 Tähkänen, Marika Pauliina5,93214,77
V166 Pynnönen, Heikki Juhani4,63514,49
II120 Ylänkö, Arja Katriina6,64214,07
I94 Leinonen, Helena Marianne6,17413,71
IV135 Huttula, Tapio Kalevi5,57213,54
V159 Kuikanmäki, Kimmo Olavi3,65112,67
I89 Eskola, Irja5,71512,57
IV144 Purovaara, Maksim4,88912,50
III125 Lehto, Leena-Kaarina6,47512,28
II110 Jalovaara, Ville6,21812,06
IV140 Löija, Pauli Juha4,38311,60
I106 Sävilammi, Hanna Elina3,99911,60
V154 Hakkari, Tommi Gunnar Mikael3,56911,27
IV146 Rissanen, Laura Kaarina4,11110,83
I96 Nenonen, Lulu Aino Inkeri3,70810,77
II113 Kuisma, Risto Martti Antero3,30610,55
III130 Sippola, Matti Veikko5,44010,24
IV137 Ingervo, Sirkku Ilona Maaria3,95310,15
V158 Koivula, Kaisa Helena3,29910,14
I105 Suontakanen, Tapio Johannes3,66610,06
IV150 Virtala, Timo Juhani3,5119,56
I107 Tiihonen, Tuomas Kristian3,6179,43
II111 Järvinen, Jukka Pekka2,8269,38
V156 Ilmonen, Jari Aulis3,0329,22
IV141 Maskulin, Nina Piritta2,9669,03
I90 Harjunpää, Marika Mataleena2,2868,87
III131 Tykkyläinen, Maiju Esteri4,3568,77
IV134 Harju, Eija Marja Liisa1,5338,55
V163 Nissinen, Riitta Hannele2,6228,45
II117 Turkki, Päivi Helena2,6818,44
I98 Piirainen, Leena Aino Kyllikki 1,6428,38
IV145 Rantakari, Markus Ilari1,3728,12
I108 Virkkunen, Aarne Arto Kalevi1,3337,94
V165 Puusa, Arto Ilmari1,8887,80
IV136 Huuskonen, Miikka Johannes0,0007,74
III124 Kiviranta, Martti Tapani3,3097,68
II114 Kuntsi, Hanna Karoliina1,5667,68
I95 Marjamäki, Pipsa Lotta1,1507,54
V160 Laavi, Helena Johanna1,3657,24
II119 Väisänen, Seppo Ilmari0,9417,04
III129 Rantasalo, Joona Taneli2,8426,82
V157 Karhi, Kimmo Kalevi1,0566,76
V164 Piitulainen, Seppo Tauno Olavi0,0006,34
III128 Pietarinen, Pertti Antero2,5506,14
III127 Peltola, Lauri Juhana1,0005,58